- # Fejlesztések
11/28/2021
3 perc olvasási idő
Címkék
innovációrendezvény
szakképzés
Ipar 4.0
Új gyártásszimulációs berendezéssel bővült a Győri Szakképzési Centrum
Miniatűr gyártósort adott át pénteken a győri Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégiumban az innovációs és technológiai miniszter.
Palkovics László elmondta, a gépsor a magyar szakképzés jövőjét jelenti.
A berendezés segítségével az Ipar 4.0 a gyakorlatban könnyen modellezhető, egy teljes termelési rendszer összes funkcióját tartalmazza kicsinyített méretben – közölte.
A magyar kormány támogatja a gazdaság fokozatváltását segítő innovatív képzéseket, ezért további gyártásszimulációs berendezéseket telepít tíz szakképzési centrumban, több mint 1,4 milliárd forint összértékben – tette hozzá Palkovics László.
A gépek telepítését egy képzési csomag egészíti ki. A zártrendszerű elektronikus távoktatási tananyag fejlesztése közel 160 millió forint értékű, illetve a hozzá kapcsolódó képzés és támogatás díja további 52 millió forint – ismertette a miniszter.
Az új oktatóberendezés, a Bosch Rexroth mMs4.0 programozási és elektronikai része tökéletesen megfelel az üzemi alkalmazásnak. A vezérelhető robotok és a szerelőszalag kicsinyített méretű. A telepített rendszer elején egy robot támogatja a gyártást, majd a szalag végén szintén egy robot végzi el a szortírozási feladatokat. A berendezés könnyen bővíthető további cellákkal.
Kara Ákos, térség fideszes országgyűlési képviselője, Győr és térségének szakképzési fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa elmondta, a térségben 12 800 fiatal és felnőtt vesz részt szakképzésben.
A következő időszak meghatározó lépése lesz az a szakképzési intézményhálózat-fejlesztés, amely országban indul, és ennek egyik zászlóshajója lesz az intézmény – közölte.
Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégiumban 1444 tanulót oktatnak vasipari szakmákra. A diákok a szakmaszerzéstől a technikusi képesítés megszerzéséig egy intézményben tanulhatnak.
Forrás: MTI
Fotó: ITM
Érdekes lehet számodra
A Cedefop (Európai Szakképzésfejlesztési Központ) által működtetett ReferNet azon intézmények hálózata, amelyek információt nyújtanak a nemzeti szakképzési rendszerekről és szakpolitikákról. A projekt november 9-én Thesszalonikiben ünnepelte 20 éves működését, amelyet az éves plenáris ülés követett november 10-11-én.
A Nobel-díjas közgazdász a Cedefop Skillset and match podcastjében exkluzív, átfogó interjúban osztotta meg előremutató nézeteit a munka jövőjéről, az automatizálásnak a munkahelyekre gyakorolt hatásáról, Európa elkötelezettségéről az élethosszig tartó tanulás mellett, a 2. európai készség- és munkahelyfelmérés (2nd European skills and jobs survey, ESJS2) eredményeiről és más témákról.
A megújult szakképzési rendszerben történő könnyebb eligazodás érdekében új felületen érhetőek el ezentúl a szakmai és képesítő vizsgákkal, vizsgaközpontokkal kapcsolatos információk, és a továbbiakban itt találhatók meg a vizsgáztatás alapjául szolgáló tartalmi szabályozók is.