Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Rendezvények

    11/11/2024


    4 perc olvasási idő


    Címkék

Országos Tudományos és Innovációs Olimpia

A tudományos olimpikonok mellett Magyarország leginnovatívabb iskoláit is keresi a Magyar Innovációs Szövetség.

A Magyar Innovációs Szövetség és a Nemzeti Innovációs Ügynökség meghirdette a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát a Magyar Természettudományi Múzeumban. A pályázati kiírás szerint a kreatív fiatalok összesen több, mint ötmillió forint jutalmat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák szintén kiemelt támogatásban részesülnek. A program a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, valamint a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkárságának szakmai közreműködésével valósul meg – áll a Magyar Innovációs Szövetség közleményében.

A 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián 14 és 19 év közötti kreatív fiatalok vehetnek részt saját projekttel, akár Magyarországról, akár a határon túlról. A versenyre 2024. december 2-ig lehet jelentkezni egy legfeljebb kétoldalas vázlattal, amelyben egy természettudományos, matematikai vagy környezetvédelmi ötletet, illetve megoldandó feladatot mutatnak be. Az első fordulóból továbbjutóknak 2025. április 7-ig kell elkészíteniük a projekt részletes kidolgozását. A zsűri az értékelésnél figyelembe veszi a téma megközelítésének eredetiségét, a kidolgozás alaposságát, tudományos értékét, az önálló munka minőségét, az írásos anyagot, valamint a műszaki alkotás vagy modell színvonalát és az eredmények világos bemutatását.  

A 2024-25. évre meghirdetett OTIO első három helyezettje 200-500 ezer forint közötti, míg a további 10-15 kiemelt dicséretes pályázó 100 ezer forint jutalomra lesz jogosult, valamint különdíjat kap majd a legsikeresebb határon túli fiatal is. Az első három helyezett a felvételi eljárás során plusz pontban részesül a legtöbb egyetemen. Az Olimpián legeredményesebben szereplő 8-10 iskola akár 1 millió forint támogatásban, a legeredményesebb tanárok akár 800 ezer forint egyszeri elismerésben részesülnek.  

Prof. Dr. Birkner Zoltán, a Magyar Innovációs Szövetség alelnöke kiemelte, hogy olyan bátor és kreatív fiatalokat keresnek, akik innovatív gondolkodásukkal izgalmas problémákra keresik a válaszokat. Hangsúlyozta, hogy a három első helyezett részt vehet az Európa Bajnokságon, az EU Fiatal Tudósok Versenyén, valamint a legjobbak további rangos nemzetközi versenyekre is eljuthatnak, például az Egyesült Államokban megrendezendő tudományos versenyek világbajnokságára (Regeneron ISEF), azon felül részt vehetnek szakmai utakon, többek között a Nobel-díj átadási ünnepségén is. A verseny felhívása itt érhető el, valamint részletes tájékoztatója itt olvasható.

 

Forrás: Magyar Innovációs Szövetség

Fotó: Shutterstock


Érdekes lehet számodra

Szakmai nap Szegeden borítókép
Szakmai nap Szegeden

Rugalmas tanulási utak

# Rendezvények
Ágazatválasztó – 6. rész: Vegyipar ágazat borítókép
Ágazatválasztó – 6. rész: Vegyipar ágazat

Bátki Ottiliával, a BMSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum műszaki igazgató-helyettesével készített interjúnkból a Vegyipar ágazatról, azon belül is a vegyész technikus szakmáról tudhatnak meg többet ágazatválasztó interjúsorozatunk olvasói.

# Tájékoztatók
Ágazatválasztó – 9. rész: Közlekedés és szállítmányozás ágazat borítókép
Ágazatválasztó – 9. rész: Közlekedés és szállítmányozás ágazat

A technikumi és szakképző iskolai szakmai oktatásban választható ágazatokat bemutató sorozatunkban ezúttal a Közlekedés és szállítmányozás ágazatot mutatjuk be Mohácsi Dóra, a BGSzC Teleki Blanka Közgazdasági Technikum szakmai igazgató-helyettese segítségével.

# Tájékoztatók