- #Fejlesztések
12/12/2021
3 perc olvasási idő
Címkék
digitálisszakképzés
megújítás
Mobileszközöket vehettek át az oktatók
A szakképzés digitalizációját elősegítő informatikai eszközöket adott át a szakképzésért felelős helyettes államtitkár
A digitális munkaerő-piaci kompetenciák fejlesztését célzó projekt képzési programját sikeresen elvégző oktatók a munkájukat segítő, speciális szoftverekkel ellátott tableteket kapnak, amit közülük az első 35 vett át a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatalban megrendezett eseményen.
Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár kiemelte: a közép-magyarországi régióban kiírt projekt célcsoportjai között vannak a szakképzési intézmények, szakképzési centrumok alkalmazásában álló oktatók és pedagógusok is. Számukra olyan, újonnan fejlesztett digitális képzések indultak, amelyeket be tudnak építeni a napi munkájukba, elősegítve ezzel a szakképzés módszertani megújulását.
A helyettes államtitkár hangsúlyozta: tartalmában, módszertanában és infrastruktúrájában is megújul a hazai szakképzés, ami fontos feltétele annak, hogy egyre több fiatal válassza.
Az adatok azt mutatják, hogy nő a szakképzés népszerűsége, ebben a tanévben mintegy 12 százalékkal többen jelentkeztek, mint egy évvel korábban. Többen választották a technikumot, mint a gimnáziumot, és nőtt a szakképző iskolákba jelentkezők száma is – jelezte.
Kitért arra, hogy a koronavírus-járvány az iskolákban is elindította azt a folyamatot, hogy új digitális eszközöket, módszereket alkalmazzanak, és ezek egyre inkább beépülnek az oktatás mindennapjaiba.
Pölöskei Gáborné ismertette: a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (Vekop) keretében indult a digitális munkaerő-piaci kompetenciák fejlesztését célzó projekt, amelynek célja a munkavállalók digitális képzettségének, és ezzel a munkaerő-piaci kilátásainak növelése. Ennek keretében indították azokat a képzési programokat, amelyekbe kifejezetten a szakképzésben dolgozó oktatókat vonják be.
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal tájékoztatása szerint eddig 1072 oktató, illetve pedagógus vett részt ezekben a képzésekben. A projekt összesen 2000 résztvevő bevonását teszi lehetővé. A képzést sikeresen elvégző pedagógusok munkájukat és a digitális kompetencia-fejlesztést segítő tableteket vehetnek át.
Forrás: MTI
Képillusztráció: Shutterstock
Érdekes lehet számodra
A szakmai oktatás az eTwinning program egyik fő prioritása.
A szakképzésben választható ágazatokat bemutató interjúsorozatunk első részében a Fa- és bútoripar ágazatról tudhatnak meg többet a pálya iránt érdeklődők Száraz Andrástól, a Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumának oktatójától.