Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    #Elismerések

    7/16/2025


    5 perc olvasási idő


    Címkék

Miniszteri Elismerések

Szakképzésben dolgozók részesültek rangos elismerésben

A megújult, új alapokra került szakképzés piacképes tudást biztosít, ezért is vonzó a fiatalok számára - jelentette ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára az ünnepi eseményen, Budapesten. Varga-Bajusz Veronika a Szakképzésért Apáczai Csere János-díjak és az Oktatói Szolgálati Emlékérmek átadási ünnepségén úgy fogalmazott, hogy ezen alkalommal elhivatott és példamutató szakembereket, a szakképzés megújításáért dolgozókat köszöntik és díjazzák. Kiemelte, hogy 2020 óta a szakképzésben dolgozó tanárok, pedagógusok átlagos bére több mint 20 százalékkal a magyarországi átlagbér fölé emelkedett, ma a tapasztalt oktatók fizetése akár havi 900 ezer forint is lehet. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a szakképzés megújítása nemcsak a béremeléssel történt meg, hanem az elmúlt időszakban országszerte valósultak meg olyan fejlesztések, melyek olyan környezetet teremtettek, amelyben a diákok nemcsak jól tanulhatnak, de jól is érezhetik magukat. Elmondta, hogy a szakképzések során érettségit, illetve szakmát szerző végzősök olyan pályakezdési támogatásban részesülhetnek, amely segítséget nyújt karrierjük megkezdéséhez, és külön kiemelte az idei évtől biztosított munkáshitelt.

Emlékeztetett, hogy a szakképzésekben részt vevők között az elmúlt időszakban kétszeresére nőtt azok száma, akik a felsőoktatásban tanulnak tovább, számukra akár a diploma megszerzése is könnyebb lehet. Rámutatott, hogy a szakképzés nem második esély, hanem az első választás. A szakképzésben dolgozó tanárok, pedagógusok nemcsak dolgoznak, hanem példát is mutatnak, tevékenységük messze túlmutat az intézményi kereteken, méltán vívták ki az elismerést - hangsúlyozta Varga-Bajusz Veronika.

Magyar Zita, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy a szakképzés megújulásához valóban olyan emberekre van szükség, mint amilyenek a mostani díjazottak. Úgy fogalmazott, ők a munkájukkal példát mutató szakemberek, akiknek a díjakkal kiemelkedő szakmai munkájukat és a pedagógusi tevékenységüket is elismerik. A szakképzés több, mint a köznevelés és ehhez az oktatók munkája sokat tett hozzá, ők példák, mert példának lennie kell - mondta a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke. Az eseményen a szakképzés és felnőttképzés területén végzett eredményes, példamutató tevékenységük elismeréséért 10 oktató és vezető részesült Szakképzésért Apáczai Csere János-díjban, tizenkilencen pedig Oktatói Szolgálati Emlékérmet vehettek át, melyet a legalább 25 éven keresztül végzett, példamutató oktatási tevékenység elismeréséért, a szakképző intézmények nyugállományba vonult oktatóinak, vezetőinek adományoztak.

 

 

Forrás: MTI

Fotó: KIM


Érdekes lehet számodra

Digitális fordulat a műhelyben – A jövő már tanulható borítókép
Digitális fordulat a műhelyben – A jövő már tanulható

A szakképzés jövője ma - cikksorozat 1. rész

# Tájékoztatók
Erasmus+ projektek lépésről lépésre borítókép
Erasmus+ projektek lépésről lépésre

A szakképzés nemzetköziesítésének témájával zárult idei webinárium-sorozatunk

# Tájékoztatók
Pályázattól a tapasztalatig borítókép
Pályázattól a tapasztalatig

Webinárium az Erasmus+ pályázati lehetőségek jobb megismerésére

# Rendezvények