Kezünkben a digitális jövő

Boritokep
    # Fejlesztések

    4/1/2020


    3 perc olvasási idő


    Címkék

    digitális
    szakképzés
    ingyen

Internetes tudásmegosztó portál segíti a digitális átállást a szakképzésben

A Szakképzési Tananyagtárban az oktatók megoszthatják kollégáikkal és diákjaikkal a szabadon felhasználható digitális tartalmakat

A Szakképzési Tananyagtár felületén az oktatók megoszthatják kollégáikkal és diákjaikkal az általuk készített és a mások által kifejlesztett, szabadon felhasználható digitális tartalmakat. A mától üzemelő portál egy helyen, könnyen kereshetően tesz elérhetővé tananyagokat, és rövid időn belül egyre több gyakorló, értékelő feladatsort is.

A platform egyaránt alkalmas szakmai és közismereti tananyagok feltöltésére, a feltöltött tartalmak módosítására, letöltésére és a diákokkal való megosztására. Struktúrájában illeszkedik a szakképzés szerkezetéhez, felületén a közismereti tananyagok esetében a szakközépiskolai és a szakgimnáziumi kerettantervekben központilag meghatározott, kötelező tantárgyak szerepelnek. A rendszer a szakképzési tananyagok esetében az 50 fő feletti tanulói létszámmal működő ágazatok, szakképesítések, szakképesítés-ráépülések oktatását támogatja. A közismereti tananyagtartalmak intézménytípusonként és tantárgyanként, a szakképzési tananyagtartalmak ágazatonként és szakképesítésenként, az egyes évfolyamok szerinti bontásban találhatóak meg az oldalon.

A Szakképzési Tananyagtár a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszeren (e-Kréta) keresztül közvetlenül, vagy a https://box.edu.hu linken érhető el 2020. április 2-tól. Használatához a KRÉTA rendszerben rögzített oktatási azonosítójukkal és jelszavukkal tudnak bejelentkezni a pedagógusok. Már az összes szakképzési ágazat rendelkezik elérhető tananyaggal, a feltöltést folyamatosan végzik a kreatív oktatók. A cél, hogy a felület egyre bővülő kínálatot tegyen hozzáférhetővé gyakorló és értékelő feladatsorokból is.

A szakképzés digitális munkarendre való átállását segítő Szakképzési Tananyagtár az Innovációs és Technológiai Minisztérium háttérintézményei, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH), a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ), a Digitális Jólét Nonprofit Kft. (DJN Kft.) és az Innovatív Képzéstámogató Központ (IKK) együttműködésével jött létre.

 

Forrás: ITM Kommunikáció

Kép: Shutterstock

 


Érdekes lehet számodra

PIAAC borítókép
PIAAC

Budapesten ülésezett az OECD programjának Irányítótestülete

# Tájékoztatók
Kerékpárosbarát fejlesztésekért kaptak elismerést települések és munkahelyek borítókép
Kerékpárosbarát fejlesztésekért kaptak elismerést települések és munkahelyek

11 település és 10 vállalat kapta meg a „Kerékpárosbarát Település” és a „Kerékpárosbarát Munkahely” címet.

# Tájékoztatók
Interaktív vizsga borítókép
Interaktív vizsga

Míg az írásbeli érettségi vizsgák mindenhol befejeződtek, rendben zajlanak az innovatív szakmai vizsgák.

# Tájékoztatók