- # Tájékoztatók
5/3/2020
3 perc olvasási idő
Címkék
szakképzésdigitális
oktatás
támogatás
Egyre sikeresebb a Szakképzési Tananyagtár
Schanda: Hasznos segítség a tanulóknak és az oktatóknak is a Digitális Szakképzési Tananyagtár
A Digitális Szakképzési Tananyagtár segítségével az oktatók megoszthatják a diákjaikkal és a kollégáikkal a képzéseket támogató digitális tartalmakat. A portál egy helyen, könnyen kereshetően tesz elérhetővé tananyagokat, és egyre több gyakorló, értékelő feladatsort is - mondta Schanda Tamás az MTI-nek.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára kifejtette: ez az online felület is azt a célt szolgálja, hogy - a mostani helyzetben, a járvány okozta nehézségek közepette is - versenyképes tudásra tehessenek szert a fiatalok.
"Újra kell indítani Magyarországot, a magyar gazdaságot, és az elkövetkező években is legalább annyira eredményesnek kell lennünk, mint az előző évtizedben. Ez minden magyar ember érdeke. Most nagyobb szükség van a jól képzett szakemberekre, mint valaha. Ezért mindent megteszünk annak érdekében, hogy a szakképzésben tanulóknak minél kevesebb problémával kelljen szembesülniük. Az alapvető célunk továbbra is változatlan: azt szeretnénk, hogy a magyar fiatalok a jövő nyertesei legyenek" - fejtette ki Schanda Tamás.
A Digitális Szakképzési Tananyagtár a szakképzési tananyagok esetében az 50 fő feletti tanulói létszámmal működő ágazatok, szakképesítések, szakképesítés-ráépülések oktatását támogatja. A közismereti tananyagtartalmak intézménytípusonként és tantárgyanként, a szakképzési tananyagtartalmak ágazatonként és szakképesítésenként, az egyes évfolyamok szerinti bontásban találhatóak meg az oldalon. Struktúrájában illeszkedik a szakképzés szerkezetéhez, felületén a közismereti tananyagok esetében a szakközépiskolai és a szakgimnáziumi kerettantervekben központilag meghatározott, kötelező tantárgyak szerepelnek - ismertette az államtitkár.
Forrás: MTI
Kép: Shutterstock
Érdekes lehet számodra
A Cedefop korai iskolaelhagyás elleni tevékenysége az Európai Unió Európai Oktatási Térségre vonatkozó megújított stratégiájának középpontjában áll (2021-2030).
Az Európai Unió soros elnökségét betöltő Csehország a Bizottsággal együttműködve szakképzési főigazgatói (Directors-General on vocational education and training - DGVT) találkozót szervezett október 10-11-én Prágában. Az Európai Szakképzésfejlesztési Ügynökség, a Cedefop a találkozón ismertette a 2023-as Készségek Európai Éve alkalmából tervezett tevékenységeit.
A WorldSkills 2022 magyar érmesei miniszteri elismeréseket vehettek át